Co to jest bramka płatnicza? Jak działa?

Co to jest bramka płatnicza? Jak działa?

Bramka płatnicza to technologia używana przez sklepy internetowe do przyjmowania płatności elektronicznych kartą debetową, kredytową lub blikiem. W sklepach internetowych bramki płatnicze to terminale „kasowe” służące do wprowadzania danych karty kredytowej lub danych uwierzytelniających usługi.

Jak działają bramki płatnicze?

Bramka płatnicza jest kluczowym elementem systemu przetwarzania płatności elektronicznych, ponieważ jest technologią odpowiedzialną za przesyłanie informacji o kliencie do akceptanta banku przejmującego, gdzie transakcja jest następnie przetwarzana.

Internetowe bramki płatnicze wymagają interfejsów programowania aplikacji (API), które umożliwią danej stronie internetowej komunikowanie się z bazową siecią przetwarzania płatności.

Sprzedawcy duży wybór bramek płatniczych wielu operatorów dostępnych na polskim rynku.

Ile kosztuje bramka płatności?

Operatorzy bramki płatniczej zazwyczaj pobierają opłaty instalacyjne, stałe opłaty miesięczne i niewielkiej opłaty za każdą transakcję. Niektórzy operatorzy bramki mogą również pobierać ułamek każdego zakupu. Są również dostępne bramki płatnicze, które pobierają jedynie prowizję od transakcji bez żadnych dodatkowych opłat – polecam bramkę eService.

eService jest liderem branży płatności bezgotówkowych w sklepach tradycyjnych za pośrednictwem terminali płatniczych spółki z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego i EVo Payments International. Od kilku lat dostępna jest bramka płatnicza do sklepów internetowych, która bije rekordy popularności z uwagi na bardzo dopracowaną funkcjonalność – jest to kompletny zestaw usług, jakie potrzebuje nowoczesny sklep internetowym. Dodatkowo niskie koszty posiadania bramki płatniczej, które ograniczają się jedynie do prowizji, która wynosi jedynie 1,15% za transakcje, stawia firmę eService na wysokiej pozycji w rankingu. W przypadku firmy eService nie należy się obawiać, że nie będziemy mogli swoim klientom ofertować popularnych metod płatniczych. W ofercie eService jest bardzo szeroki pakiet form płatności do sklepów internetowych. Należy zwrócić uwagę, że z punktu wizerunkowego firma eService to rozpoznawalna marka w wielu krajach.

eService posiada następujące formy płatności:

  • płatności za pomocą kart VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro wydanymi zarówno w Polsce, Europie, jak i na całym świecie.
  • płatności Blik;
  • Płatności za pośrednictwem portfeli elektronicznych (Google Pay, Apple Pay i PayPal);
  • Szybkie przelewy elektroniczne ze wszystkich polskich banków,
  • SafeLink — generator linków (za pomocą jednego kliknięcia użytkownik przechodzi do bramki płatności z przygotowaną transakcją.);
  • Płatności One Click jednym kliknięciem bez konieczności wpisywania danych karty
  • Płatności cykliczne, abonamentowe i subskrypcyjne;

Integracje ze sklepami internetowymi

eService oferuje bezpłatne gotowe integracje z popularnymi silnikami sklepów internetowych — oczywiście dostępna jest wtyczka do integracji eService z WooCommerce. Także sklepy w modelu SaaS można połączyć z usługami eService.

Na stronie WP Desk możesz znaleźć gotową wtyczkę, dzięki której łatwo przeprowadzisz integrację swojego sklepu z systemem eService.

Jakie koszty bramki płatniczej?

Jeśli prowadzisz sklep na WooCommerce, oferta eService jest aktualnie bezkonkurencyjna — prowizja wynosi jedyne 1.15% i dotyczy płatności realizowanych za pośrednictwem wszystkich metod.

W przypadku tego operatora na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za aktywację konta, dostęp do panelu, obsługę zwrotów, czy też wypłatę środków, nie ma również opłaty stałej od transakcji. Dodatkowo należy wspomnieć, że środki ze sprzedaży przelewane są już następnego dnia.

W przypadku zainteresowania wypełnij formularz kontaktowy, wówczas prześle szczegóły i możliwości zawarcia niezobowiązującej współpracy.

czy Portfel Google jest bramką płatności?

Portfel Google, wcześniej znany jako Google Pay, to portfel cyfrowy, który ułatwia interakcję z bramkami płatniczymi. Zamiast nosić ze sobą kartę kredytową lub debetową, użytkownicy mogą przechowywać zaszyfrowane dane karty na swoich telefonach, co pozwala im bezpiecznie płacić bez posiadania karty.

Czy PayPal jest bramką płatności lub podmiotem przetwarzającym?

PayPal, czasami określany jako dostawca płatności, świadczy podobne usługi zarówno bramce płatności, jak i podmiotowi przetwarzającemu płatności. Konta handlowców PayPal mają wiele wspólnych właściwości z podmiotem przetwarzającym, umożliwiając handlowcom bezpieczne przyjmowanie i realizowanie płatności na ich konta bankowe.