Terminal płatniczy dla taxi

Czy zdarzyła Ci się sytuacja, że chciałeś zamówić taksówkę i nie miałeś gotówki? Mało tego, bardzo się spieszyłeś a nigdzie w pobliżu nie było bankomatu, w dodatku żaden z taksówkarzy nie posiadał terminala płatniczego? Myślę, że nie jednemu z nas taka sytuacją się przydarzyła. Przedstawiam ofertę na terminal płatniczy dla taxi.

Na szczęście sytuacja z roku na rok się poprawia, co raz więcej taksówkarzy ma świadomość, że w ich branży terminal płatniczy jest potrzebny, gdyż coraz większa liczba osób nie posiada przy sobie po prostu gotówki.

Wiele razy jadąc taksówką poruszałem temat terminala płatniczego, kierowcy często nie zdawali sobie sprawy ile tracą nie posiadając terminala płatniczego, a tak naprawdę miesięczny koszt terminala to jeden kurs.

Aktualnie również taksówkarz może skorzystać z dopłaty z Funduszu Polska Bezgotówkowa  ponadto podpisując umowę na darmowy rok (są takie firmy) tak naprawdę może spróbować korzystać z terminala na próbę i sprawdzić czy faktycznie dzięki niemu wzrośnie mu liczba kursów. Jeśli taksówkarz nie będzie zainteresowany – może złożyć bezpłatne wypowiedzenie (w 11 miesiącu ze skutkiem na koniec 12go miesiąca) wówczas nie płaci nic z korzystania przez rok z terminala płatniczego, a jeśli zobaczy i przekona się, że jednak terminal płatniczy jest mu wręcz niezbędny, wtedy przejdzie na warunki komercyjne, które odrobi podczas jednego kursu.

Dodatkowo dla taksówkarzy proponuję włączenie obsługi akceptacji kart American Express – czasem zdarzy się, że będzie klient zagraniczny nie posiadający karty Visy czy Matercardu wówczas mimo posiadania terminala płatniczego klient nie będzie mógł z niego skorzystać, a taksówkarzowi odpada kolejny kurs – chyba, że w pobliżu jest bankomat, ale przecież nie o to chodzi. Zaznaczam, że nie wszystkie firmy mają możliwość obsługi kart American Express dlatego przed podpisaniem umowy warto to sprawdzić.

Jeśli chodzi o terminal płatniczy to oczywiście do taksówki musi być to terminal przenośny, najlepiej wyposażony w kartę sim z drukarką i wytrzymałą baterią.

 

Korzyści z wyposażenia taksówkę w terminal płatniczy:

– większa ilość klientów,
– zadowolenie klientów,
– wyższa jakość obsługi,
– możliwość pozyskania nowych klientów biznesowych,

Propozycja warunków dla taksówkarzy:

– pierwszy rok do obrotu 100 000 zł – za darmo w ramach Programu Fundacji Polska Bezgotówkowa

warunki po roku:

39 zł netto/msc – abonament
0,69% prowizja na karty Visa i Mastercard
brak dodatkowych kosztów
możliwość obsługi kart American Express

Posted in Blog and tagged , , , .