Terminal płatniczy w telefonie – SoftPos

Większość wiodących operatorów na polskim rynku prześcigają się w możliwości zastąpienia tradycyjnego terminala płatniczego w terminal płatniczy w telefonie lub na tablecie. Zostało ono opracowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, aby umożliwić im prowadzenie działalności w prostszy i bezpieczniejszy sposób.

Jest to aplikacja, którą pobierasz z Google Play i po zawarciu umowy z danym operatorem instalujesz na sowim urzadzeniu. Za pomocą aplikacji możesz przyjmować płatności zbliżeniowo za pośrednictwem modułu NFC, czyli kartą płatniczą, telefonem itp. Na chwilę obecną tworzone aplikacje działają w środowisku android, jednak z czasem na pewno pojawią się na urządzeniach iOS.

SoftPOS to prawdziwa rewolucja – dzięki możliwości stworzenia ze smartfona terminala płatniczego mali i średni przedsiębiorcy zyskują dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie e-płatności, przy minimalizacji kosztów utrzymania urządzenia. Znacznie niższy abonament lub jego całkowity brak, wówczas płacisz tylko prowizję od transakcji.

Najprawdopodobniej w przyszłości tego typu aplikacje zastąpią tradycyjne terminale, co w wielu branżach będzie bardzo dobrym i wygodnym rozwiązaniem. Przede wszystkim pod kątem ewentualnej usterki – nie musisz zgłaszać awarii serwisantowi – naprawisz sam, najczęściej wystarczy zrestartować urządzenie, chyba że dane urządzenie jest nie sprawne to instalujesz aplikację na jakimś zastępczym telefonie czy tablecie.
Transakcje powyżej 100 zł, które wymagają autoryzowania również nie są problemem dla Soft Posa – w momencie transakcji powyżej 100 zł pojawia się klawiatura, na której wpisujemy kod pin tak jak na tradycyjnym terminalu.
W trakcie działania aplikacji Soft Pos oczywiście możesz używać telefonu normalnie, czyli odbierać smsy, rozmawiać, korzystać z Internetu czy robić zdjęcia. Koszty takiej aplikacji wahają się od 9 do 20 zł netto/msc + prowizja, która uzależniona jest od wielu czynników i wynosi w graniach od 0,5% – 0,7%.
Chcesz znać więcej szczegółów? Wyślij zapytanie a odpowiemy na wszystkie pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here