OpenAI prezentuje specjalną wersję ChatGPT stworzoną dla uczelni

OpenAI ogłosiło wydanie ChatGPT Edu, specjalnej wersji ChatGPT dla uniwersytetów. Firma robi to, aby odpowiedzialnie wdrażać technologie sztucznej inteligencji dla studentów, nauczycieli, badaczy i pracowników kampusu.

ChatGPT Edu zaoferuje użytkownikom dostęp do niedawno wprowadzonego modelu GPT-4o, który jest dobry w interpretacji tekstu, kodowaniu i matematyce.

ChatGPT Edu zapewnia również zaawansowane funkcje, takie jak analiza danych i podsumowywanie dokumentów. Obejmuje także możliwość tworzenia niestandardowych wersji ChatGPT i udostępniania ich w uniwersyteckich obszarach roboczych.

Ponadto użytkownicy będą mieli ulepszone możliwości językowe pod względem jakości i szybkości, dzięki obsłudze ponad 50 języków.

„ChatGPT Edu jest przeznaczony dla szkół, które chcą szerzej wdrożyć sztuczną inteligencję wśród uczniów i społeczności w ich kampusach” – dodano w OpenAI.

Nawiasem mówiąc, wszyscy użytkownicy ChatGPT będą teraz mieli możliwość korzystania z nowych funkcji modelu GPT-4o. Wcześniej funkcje takie jak analiza danych, wykresy, przesyłanie plików i niestandardowe GPT były dostępne tylko dla użytkowników z subskrypcjami ChatGPT Plus, Teams i Enterprise. Ale teraz nowe funkcje są dostępne dla wszystkich, w tym dla tych, którzy korzystają z darmowej wersji ChatGPT.