FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jakie muszę spełnić warunki aby otrzymać terminal płatniczy.

Przede wszystkim trzeba mieć założoną firmę (może to być jednoosobowa działalność gospodarcza jak również jakakolwiek ze spółek). Do przygotowania umowy potrzebujemy następujących danych:

  • Numer NIP
  • Numer konta na jaki mamy księgować środki
  • adres instalacji terminala
  • adres korespondencyjny (jeśli jest inny niż siedziba firmy)
  • adres e-mail
  • numer telefonu

Wzór umowy in blanco można otrzymać wcześniej. Jest możliwość podpisania umowy w formie elektronicznej co skraca czas instalacji terminala. Jak widać czynności w otrzymaniu terminala płatniczego są bardzo proste.

Jak szybko trwa instalacja terminalu płatniczego oraz akceptacja kart płatniczych przez niego?

Po podpisaniu umowy w ciągu 1-2 dni kontaktuje się serwisant i umawia się na montaż terminala płatniczego

Jak wygląda obsługa terminala płatniczego?

Nie jest ona skomplikowana gdyż jest to urządzenie proste w obsłudze. W przybliżeniu jest to normalna obsługa bankomatu. Do terminala płatniczego wkładamy kartę do transakcji, wpisujemy odpowiednią kwotę i zatwierdzamy, ewentualnie przy kwotach do 50 zł korzystamy z opcji zbliżeniowej bez konieczności wpisywania numeru pin. Nasz terminal płatniczy resztę wykona sam.

Jaki jest czas transakcji pieniędzy na moje konto?

Środki księgowane są z dnia na dzień w dni robocze natomiast środki z weekendu lub ze świąt księgowane są w kolejnym dniu roboczym.

POS ID, co to za numer?

Jest ot numer terminala płatniczego, który znajduje się na wydruku – lewy górny narożnik wydruki pod danymi firmy. Czasami może się znajdować na naklejce umieszczonej na terminalu POS. Aby kontakt z naszym centrum obsługi akceptanta był szybszy, prosimy o podawanie tego numeru.

Jak wygląda serwis terminala płatniczego?

Generalnie terminale płatnicze są bardzo mało awaryjne, jak już się terminal płatniczy „zawiesi” to w 95% przypadkach wystarczy kontakt z infolinią i pracownik infolinii zdalnie zrestartuje urządzenie. Natomiast gdyby usterka wymagała wizyty serwisanta wówczas przyjeżdża on w jak najszybszym czasie. Średni czas reakcji na usterki gdzie wymagana jest wizyta serwisanta to 3 godziny w dni robocze.