Co to jest cashback?

wypłata_gotówki
casback

Cashback – co to jest?

Jest to funkcja na terminalu płatniczym pozwalająca wybrać gotówkę za pomocą terminala płatniczego przy okazji płatności kartą, żeby móc skorzystać z takiej funkcji wystarczy posiadać jakąkolwiek kartę płatniczą Visa lub Mastercard. Dodatkowo terminal płatniczy musi obsługiwać usługę cashback – w większości przypadków terminale płatnicze taką opcję mają bezpłatnie w standardzie i jest ona zazwyczaj darmowa, a nawet właściciel terminala płatniczego może zarobić na takiej usłudze. Średni zarobek wynosie około 0,2 zł od każdego cashbacka.

wypłata_gotówki
casback

Co trzeba zarobić żeby wypłacić gotówkę?

Usługa cashback dostępna jest wyłącznie w momencie kiedy płacimy kartą w danym sklepie. Jeśli chodzi o kwotę płatności to wystarczy jakakolwiek, może być nawet 1 zł, następnie przy finalizacji transakcji sprzedawcę należy poinformować że chcemy skorzystać z usługi cashback. Często się zdarza, że kliencie potrzebują gotówki, a w pobliżu nie ma bankomatu, dlatego wówczas wystarczy kupić np. zapałki za 0,2 zł i poprosić sprzedawcę o realizację cashbacka.

Jakie są limity?

W przypadku kart obsługiwanych przez Mastercard maksymalna możliwa kwota do wypłaty wynosi 500 zł, natomiast dla kart Visa 300 zł. Pieniądze zostają potrącone z Twojego rachunku, a Ty otrzymujesz gotówkę. Jest to świetna opcja w miejscach gdzie nie ma bankomatu. Istotnym jest fakt, że z usługi możemy korzystać wiele razy w ciągu jednego dnia.

Zalety z posiadania funkcji cashback na terminalu płatniczy:

– wygodny dostęp do gotówki,
– oszczędność czasu dla naszych klientów – kupujemy i wypłacamy,
– brak dodatkowych opłat dla klienta, natomiast właściciel terminale w większości przypadków firm zarabia na każdej wypłacie,
– praktycznie wszystko robi sprzedawca – niestety osobiście w wielu przypadkach nie mogłem wybrać pieniędzy gdyż kasjerka nie wiedziała jak wypłacić wówczas informowała, że nie ma takiej opcji (gdzie wiedziałem, że jest J) – kwestia doszkolenia personelu

Gdzie można wypłacić gotówkę korzystając z usługi cashback?

Właściwie wszędzie tam, gdzie jest terminal płatniczy. Oczywiście warunkiem jest to, że w danym sklepie musisz coś kupić.