Mastercard i Polski Standard Płatności BLIK

Mastercard i Polski Standard Płatności chcą umożliwić swoim użytkownikom korzystanie z technologii zbliżeniowej we wszystkich punktach sprzedaży na świecie.

Tam gdzie akceptowane są zbliżeniowe płatności Mastercard. Tak Blik chce zdobywać nowe rynki.

Efekty tej współpracy mamy odczuć najwcześniej w drugim kwartale przyszłego roku. Uruchomienie wspólnej inicjatywy będzie możliwe dzięki wykorzystaniu usługi tokenizacyjnej Mastercard Digital Enablement Services (MDES). To oferta zarówno dla użytkowników smartfonów na Androidzie, jak i na iOS.

Każda ze stron daje od siebie to, co najlepsze. Blik to rozpoznawalny sposób płatności mobilnych i online, które w Polsce bije rekord za rekordem. Dość powiedzieć, że tylko w pierwszym półroczu 2018 r. Polski Standard Płatności, operator Blika, odnotował prawie 33 mln transakcji.

Mastercard z kolei rozpoznawalna na całym świecie marka oraz globalna sieć akceptacji.

Blik w Polsce i za granicą.
Współpraca między Mastercard a Polskim Standardem Płatności ma pozwolić na korzystanie z Blika także w zagranicznym e-commerce. Pomóc ma w tym wykorzystanie standardu Secure Remote Commerce (SRC), gdy tylko to rozwiązanie będzie dostępne na rynku.

Obie strony porozumienia mają też pozyskiwać nowych klientów poza granicami Polski.

Użytkownicy Blika będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. To także początek drogi do oferowania płatności Blikiem użytkownikom mobilnych aplikacji bankowych na całym świecie – potwierdza Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

Mastercard udziałowcem Blika.
W ramach podjętej właśnie współpracy Mastercard ma zostać udziałowcem Polskiego Standardu Płatności. Na razie obie strony nie podają jednak szczegółów tej transakcji. Jak sami podkreślają – koncentrują się na wdrożeniu w życie dzisiejszego porozumienia.

Głównym celem naszego partnerstwa z PSP jest zaoferowanie nowych możliwości polskim konsumentom w czasie zakupów zarówno w kraju, jak i za granicą – stawia sprawę jasno Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Ta współpraca to przede wszystkim świetne wieści dla użytkowników Blik, którzy w aplikacjach banków zrealizują dzięki temu wszystkie swoje potrzeby płatnicze – dodaje Piotr Puchalski, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here