Terminal płatniczy Smart POS D220 i kasa fiskalna

Integracja terminala smart POS z kasą fiskalną

Odpowiadając na Wasze bardzo liczne pytania odnośnie możliwości integracji kasy fiskalnej z terminalem Smart Pos D220 informuje, że w momencie wejścia w życie przepisów „polskiego ładu” Smart Pos D220 będzie integrował się z kasami fiskalnymi. Obowiązek połączenia kasy fiskalnej z terminalem płatniczym ma wejść w życie od 1 lipca 2022r. Aktualnie trwają prace umożliwiające połączenie kasy z terminalem. Możliwość integracji terminala Smart Pos D220 będzie bezpłatne i nie będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami. Najprawdopodobniej aktualizacja, która sama się pobierze w momencie kiedy terminal będzie miał dostęp do Internetu załatwi całą sprawę. Na chwilę obecną nie ma jeszcze gotowego rozwiązania, jednak jest zapewnienie z firmy eService że taka możliwość na pewno będzie.
Wybór Smart posa jest najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie posiadali dotychczas terminala płatniczego tym samym kwalifikują się do Programu Polska Bezgotówkowa. W ramach Programu można odebrać do trzech darmowych terminali, które przechodzą na własność. Pierwszy rok do obrotu 100 000 zł (na każdy z trzech terminali) jest całkowicie za darmo, po roku dopiero płaci się prowizję pod warunkiem, jeśli korzysta się z terminala. Wysokość prowizji jest rynkowa tj. 0,69% od kart Visa, 0,79% od kart Mastercard oraz 0,3% za transakcje blik.
Nadmieniam, że funkcjonalność terminala Smart Pos D220 jest taka sama jak terminala tradycyjnego, czyli można włożyć kartę, zbliżyć, przeciągnąć, zapłacić blikiem, portfelami elektronicznymi typu Google Pay, Apple Pay oraz kartami zagranicznymi w walucie karty.
Jestem przekonany, że jest to najlepsza opcja naprzeciw obowiązku posiadania terminala płatniczego, wynikającego z nowej ustawy. Zwłaszcza dla firm gdzie do transakcji kartą dochodzi bardzo rzadko. Jednak w przypadku ewentualnej kontroli urzędu skarbowego uniknie się odpowiedzialności za brak wymaganego urządzenia tj. terminala płatniczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here