Skończył się darmowy rok, a obecny operator jest drogi.

Skończyła się dopłata do terminala płatniczego (darmowy rok) a obecny operator jest drogi.

Większość operatorów terminali płatniczych na polskim rynku wykorzystało sytuację z dopłatą w Programie Polska Bezgotówkowa proponując rok za darmo (do obrotu 100 000 zł) po czym windowali stawki za abonament i prowizję od drugiego roku. Większość klientów na to poszła ponieważ skusili się na darmowy rok. Ci co podpisali umowę na dłuższy okres niż rok to niestety muszą płacić podwyższone stawki, natomiast Ci, którzy umowę mieli na okres dopłaty czyli 12 miesięcy mogą wykonać co najmniej trzy opcje obniżające rachunki:

  1. Zwrócenie się do obecnego operatora o wynegocjowanie bądź zaproponowanie lepszych stawek. Operator na podstawie średnich miesięcznych obrotów może stawki zmniejszyć jeśli będzie zależało mu na Tobie. Jeśli jednak robisz nie wielkie obroty to raczej operator nie obniży opłat, wówczas zostaje druga opcja.
  2. Wypowiedzenie umowy u obecnego operatora i ponowne zwrócenie się z prośbą o zmniejszenie opłat/prowizji pod rygorem zakończenia współpracy. Jeśli nadal equier się nie ugnie wówczas zostanie trzecia opcja.
  3. Wypowiedzenie umowy i znalezienie innej, tańszej oferty. Jest to chyba najlepsza opcja dla małych firm, gdzie faktycznie nie generują dużych obrotów na terminalu jednak chcą go zachować z uwagi na utrzymujący się trend tj. klientów z kartą będzie co raz więcej.

Dla osób szukających nowego, tańszego operatora proponuję terminal z abonamentem miesięcznym 29 zł netto i bardzo konkurencyjną prowizję bez opłaty płaskiej uzależnionej od branży. W przypadku zainteresowania, skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego, celem przedstawienia niezobowiązującej oferty poza Programem Polska Bezgotówkowa.