Zmiana operatora terminala płatniczego

Sprawdź czy nie przepłacasz za terminal płatniczy.

Aktualnie na rynku jest bardzo wielu operatorów kart płatniczych, każdy z nich chce przyciągnąć jak największą liczbę przedsiębiorców. Często podczas już zakładania firmy czy rachunku bankowego osoba po drugiej stronie proponuje nam terminal, a my nie znając się korzystamy z tej oferty bez względu na koszty. Niestety w większości banki nie specjalizują się w obsłudze terminali płatniczych i najczęściej są po prostu pośrednikami firm, które w tym działają. Są to m.in. eService, Fiserv, Polskie ePłatności, Elavon, Planet Pay itp.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru terminala płatniczego?

Najważniejsze to nie decydować się na pierwszą lepszą ofertę. Oprócz kosztów, które w większości są porównywalne warto zweryfikować okres zawieranej umowy – najlepszą opcją jest umowa na czas nieokreślony bez dodatkowych kosztów za jej zerwanie. Na chwilę obecną jest tylko jedna taka firma tj. eService (chętnie pomogę w załatwieniu formalności) – umowa bez zobowiązań.

Kolejną ważną sprawą jest montaż i ewentualny serwis terminala płatniczego i tutaj mamy dwie firmy, które posiadają swoich serwisantów tj. wspomniany eService oraz polskie ePłatności. Reszta wysyła swoje terminale po prostu kurierem co nie do końca jest wygodne dla użytkowników, zwłaszcza dla osób, które mają po raz pierwszy styczność z tego typu urządzeniem.

Dodatkowo ważną opcją jest integracja kasy fiskalnej z terminalem płatniczym jeśli jest opcja to lepiej skomunikować terminal z kasą, żeby ominąć dwukrotnego wpisywania kwoty, co dodatkowo może wiązać się z niepotrzebnymi pomyłkami.

Jeśli chcesz negocjować warunki u aktualnego operatora i jednocześnie nie chcesz wiązać się z nowym operatorem na wiele miesięcy czy lat – zapraszam do kontaktu. Przeliczę aktualne koszty i zaproponuje dużo tańsze rozwiązania za to samo.