Nie przepłacaj za terminal płatniczy

Posiadasz swój biznes czy to w postaci tradycyjnego sklepu, restauracji czy stacji paliw od wielu lat i przyzwyczaiłeś się już do swojego aktualnego operatora płatności bezgotówkowych. Właściwie terminal działa jak należy jedynie co robisz to opłacasz za niego faktury, chociaż nie do końca bo już wszyscy operatorzy pobierają opłaty na zasadzie kompensaty, czyli u Ciebie księgowane są opłaty już z pobraną prowizją oraz nawet abonamentem.

Czy zastanawiałeś się ile właściwie płacisz swojemu operatorowi? Zważywszy na to, że większość z nich na przestrzeni wielu lat mogło sobie podnieść prowizję praktycznie bez informowania Ciebie gdyż taki mają zapis w regulaminie?
Najprawdopodobniej po wielu latach nawet nie pamiętasz jakie stawki w umowie podpisywałeś a tym bardziej nie wiesz do ilu urosły do teraz. Warto to zweryfikować, gdyż większość przedsiębiorców słono przepłaca. Najprawdopodobniej stawki wielu z was przekraczają ponad 1% na podstawowych kartach debetowych do ponad 2% za podstawowe karty kredytowe Visy czy Mastercardu.

Tak naprawdę wystarczy jeden telefon do swojego operatora i wiesz na czym stoisz. Możesz również we własnym zakresie sprawdzić sobie rzeczywiste koszty procentowe za jednostkową transakcje. Wystarczy wyliczyć ją z przesłanej do ciebie faktury czy zestawienia.

Zostają Ci dwie opcje – negocjacje z aktualnym operatorem lub wypowiedzenie umowy i zawarcie ją z dużo tańszym operatorem. Najlepiej żeby umowa była kompleksowa i zawierana była na czas nieokreślony. Jeśli chcesz chętnie pomogę Ci wyliczyć Twoje aktualne opłaty i zaproponować tańszą ofertę.